• Aniołkowe Granie

„Aniołkowe Granie”

- propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego.

„Aniołkowe Granie” to koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych. Oprócz
          koncertu przedstawiciele łódzkich szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom
          z rodzinnych form pieczy zastępczej a wcześniej w trakcie trwania akcji wręczają ulotki, eksponują
          plakaty informacyjne, edukują najbliższą społeczność lokalną na swoim terenie.

Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników,
          którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w zastępczych rodzinach czy pogotowiach rodzinnych.

ANIOŁKOWE GRANIE 2022/2023

.„Aniołkowe Granie” 2018/2019

W tym roku miasto Łódź, a w tym Przedszkole Miejskie nr 90, po raz drugi dołączyło się do akcji,  ale była to już 15 edycja tego przedsięwzięcia w Polsce.

Akcja jest objęta honorowym patronatem:

Posłanka na Sejm RP  Małgorzata Niemczyk

Zwieńczeniem tegorocznej akcji charytatywnej „Aniołkowe Granie” był uroczysty koncert, który odbył się dnia 21 stycznia 2019 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi. Podczas gali wystąpiły dzieci z 22 placówek z Łodzi. Wszystko było przeplatane występami taneczno-wokalnymi przedszkolaków i uczniów szkół uczestniczących w akcji.

Obok licznie zebranych uczniów i przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, na widowni zasiedli honorowi goście: wrocławscy twórcy tej akcji: pani Katarzyna Glowik-Jamróz  – dyrektor  Przedszkola nr 56 „Niezapominajka”, pan Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, dyrektor Biura Poselskiego - Poseł
          na Sejm RP – Małgorzata Niemczyk, Pani Katarzyna Wąsik wz. za prezydenta Adama Wieczorka, przewodniczący
          Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski, dyrektor MOPS Piotr Rydzewski, dyrektorzy placówek, inspektor Wydziału Edukacji Małgorzata Kwiatkowska oraz Elżbieta Ciesiołkiewicz metodyk z ŁCDNIKP.

Dzięki akcji wsparcie otrzymało 70 rodzin z Łodzi.

Łódź zajęła drugie miejsce pod względem aniołkowej aktywności.

Nasze przedszkole uzbierało ok. 150 kilogramów artykułów spożywczych i chemicznych.

................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Aniołkowe Granie to projekt o zasięgu ogólopolskim. W tym roku miasto Łódź a w tym  Przedszkole Miejskie nr 90, po raz pierwszy dołączyło się do akcji ale będzie to już 14 edycja tego przedsięwzięcia w Polsce

Akcja jest objęta honorowym patronatem:

Zwieńczeniem tegorocznej akcji charytatywnej „Aniołkowe Granie” był uroczysty koncert, który odbył się dnia 12 stycznia 2018 r. w budynku Szkoły podstawowej nr 137 w Łodzi.  Podczas gali wystąpiły dzieci z placówek z Łodzi: Przedszkola Miejskiego nr 90, 86, 156, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 137 oraz z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Łodzi. Motywem przewodnim koncertu były odgrywane scenki z baśni J, Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, której bohaterka, na przekór smutnego zakończenia  oryginału, w tej inscenizacji znajduje rodzinę, która ją przygarnia do siebie. Wszystko było przeplatane występami taneczno-wokalnymi przedszkolaków i uczniów szkół uczestniczących w akcji.

Obok licznie zebranych uczniów i przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, na widowni zasiedli honorowi goście: wrocławscy twórcy tej akcji: pani Katarzyna Glowik-Jamróz  – dyrektor  Przedszkola nr 56 „Niezapominajka”, pan Sylwester Pajęcki – dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, pani Małgorzata Niemczyk  – łódzka posłanka na Sejm, panowie: Tomasz Trela – wiceprezydent Łodzi i Sylwester Pawłowski – przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Łodzi.

Dzięki akcji wsparcie otrzyma 19 dzieci i rodzin objętych pieczą zastępczą w Łodzi.

Nasze przedszkole uzbierało ok. 100 kilogramów artykułów spożywczych i chemicznych.

Aniolkowe_Granie.pptx