• Wakacje w przedszkolu

• Informujemy, że  Przedszkole Miejskie nr 90 będzie sprawowało opiekę dla dzieci w okresie wakacyjnym w

miesiącu lipcu 2024.

Zapisy na okres wakacyjny odbędą się w terminie

od 15 do 31.05.2024r.

Zapisy na wakacje będą prowadzone drogą elektroniczną !!!

LInk do strony:  nabor.pcss.pl/lodz

Organizacja opieki wakacyjnej w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Łódź 2024 r.

Zapisy dzieci na opiekę w czasie wakacji, lipiec -sierpień, będą odbywały się z wykorzystaniem systemu elektronicznego

Przedszkole jako placówka nieferyjna, funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady rodziców[1].

Przerwy w działalności przedszkola w wakacje związane są z prowadzonymi pracami remontowo – modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego. Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu.

Opieka w miesiącach lipiec- sierpień 2024 w każdym z dyżurujących przedszkoli organizowana będzie w ramach turnusów.

Turnusy w systemie

10

26 sierpnia – 30 sierpnia

1. Zasady ogólne
          1. Z opieki wakacyjnej mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli
            prowadzonych przez miasto Łódź.
          2. Zapisy na dyżur prowadzi się z przy pomocy systemu elektronicznego – we wszystkich placówkach obowiązują te same zasady, terminy i kryteria zapisów.
          3. We wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny, w każdym z turnusów, można wskazać 3 przedszkola.
          4. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci uczęszczające do danego przedszkola, a następnie dzieci z innych przedszkoli w dzielnicy. Na wolne miejsca przyjmowane są dzieci z przedszkoli z innych dzielnic.
          1.  Dostęp do systemu zapisów
          1. Rodzice/ prawni opiekunowie dzieci, którzy posiadają konto w systemie rekrutacyjnym PCSS do przedszkoli korzystają z dotychczasowego loginu i hasła.
          2. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, którzy nie posiadają aktywnego konta korzystają z zakładki "Wypełnij wniosek”.
          3. Przy rejestrowaniu zapisu dziecka w systemie elektronicznym rodzice/prawni opiekunowie: uzupełniają dane dziecka, wskazują przedszkola w kolejności od najbardziej preferowanego, w każdym z wybranych turnusów, następnie zapisują wniosek w systemie i  pobierają  (w formie elektronicznej – w formacie PDF), a po wydrukowaniu i podpisaniu załączają skan wniosku.
          1. Kolejność przyjęć ustali system zgodnie z zasadami ujętymi w cz. I pkt 4.
          2. W przypadku grupy kandydatów spełniających te same kryteria, ustalając kolejność przyjęć, system bierze pod uwagę przede wszystkim: wnioski dotyczące rodzeństw, miejsce przedszkola na liście preferencji (w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego).
          3. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka będzie dostępna w elektronicznym systemie zapisów  oraz przedszkolu, do której dziecko ubiegało się o przyjęcie na dyżur. Zostanie również przesłana rodzicom/ prawnym opiekunom na adresy e-mail wskazane we wniosku.
          4. Warunkiem przyjęcia dziecka jest potwierdzenie w systemie woli przyjęcia, w każdym przedszkolu, do którego dziecko zostanie zakwalifikowane.
          5. Brak potwierdzenia woli przycięcia dziecka do przedszkola w terminie określonym harmonogramem oznacza rezygnację z miejsca.
          6. Rodzic/prawny opiekun dziecka jest zobowiązany do dostarczenia wydrukowanego (pdf) i podpisanego wniosku zapisu na dyżur wakacyjny do każdego przedszkola, w którym została potwierdzona wola przyjęcia dziecka w danym turnusie oraz podpisania informacji o korzystaniu z usług przedszkola najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczynającym dany turnus.
          7. Nie wywiązanie się z  obowiązku, o którym mowa w pkt.6 jest traktowane jako rezygnacja z miejsca.
          8. Po zakończeniu rekrutacji podstawowej zapisów na dyżury wakacyjne zostanie opublikowany wykaz wolnych miejsc w dyżurujących przedszkolach. Zapisy na wolne miejsca prowadzone będą bezpośrednio przez dyrektorów przedszkoli.
          9. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które w roku szkolnym nie uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Łódź a są zainteresowani zapisem dziecka na dyżur wakacyjny organizowany przez przedszkole, mogą skorzystać z zapisów tylko w sytuacji, gdy po zakończeniu rekrutacji podstawowej zapisów na okres wakacji dane przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, po uprzednim wypisaniu się z przedszkola prowadzonego przez podmiot inny niż JST.

HARMONOGRAM ZAPISÓW NA OPIEKĘ WAKACYJNĄ

do przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź

lp

Rodzaj czynności

Termin w zapisach na wakacje

1

Złożenie wniosku zapisu na opiekę wakacyjną

15 -31.05.2024 r.

(do godz. 15:00)

2

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

12.06.2024 r.

(15:00)

3

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w systemie elektronicznych zapisów na opiekę wakacyjną

12-18.06.2024 r.

(do godz. 15:00)

4

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

21.06.2024 r.

(15:00)

5

Dostarczanie do przedszkoli dokumentów